Świat Drewna - elementy drewniane

Wszystkie zamówienia wysyłamy KURIEREM lub można odebrać je osobiście!!!

Poręcze

Solidne poręcze, wykonane z litego drewna to doskonałe wzmocnienie, a jednocześnie wykończenie schodów i balustrad. W zależności od rodzaju tralek i słupów, wykorzystanych w konstrukcji schodów, a także od stylu pomieszczenia polecamy Państwu ozdobne poręcze o przekroju OMEGA lub prostsze – U bądź OKRĄGŁE. Powierzchnię wszystkich poręczy szlifujemy do idealnej, jedwabistej gładkości.

Szczegóły produktu:
Dostępne rodzaje drewna: dąb, jesion, buk, sosna, modrzew.
Standardowe wymiary poręczy:

  • przekrój OMEGA i U: szer. 55 mm, wys. 45 mm, dł. maks. 3500 mm
  • przekrój okrągły: średnica od 40 mm do 80 mm, dł. maks. 1200 mm,
  • przekrój okrągły: średnica 48 mm, dł. maks. 3000 mm ,
  • (inne wymiary dostępne na zamówienie).

Wysyłka: poręcze wysyłamy w kawałkach o maksymalnej długości 2600 mm. Dłuższe kawałki dzielimy i frezujemy tak, by ułatwić ich sklejenie.
Uwaga: przy wycenie elementów sumujemy ich długości (np.: 2,3m + 1,9m + 1,1m = 5,3m). Przy składaniu zamówienia prosimy o podawanie konkretnej długości poręczy.

Zobacz, jak montować

W zależności od rodzaju poręczy, maksymalna długość od słupa do słupa wynosi od 1200 do 3500 mm. Wynika to z wytrzymałości drewna o danym kształcie – im masywniejsza jest poręcz, tym może być dłuższa.

Odcinki poręczy o długości przekraczającej 2600 mm dzielimy na krótsze kawałki, frezując je tak, by ułatwić ich całkowicie niewidoczne sklejenie.

Poręcz mocujemy na tralkach [tu opiszmy w jaki sposób – np. wiercąc w niej otwory i klejąc].Galeria